Информације за запослене и за родитеље деце која похађају припремни предшколски програм

МПНТР (Министарство просвете) уз подршку Канцеларије за информационе технологије и електронску управу, настоји да, и родитељима и запосленима у школама олакша активности у вези са уписом деце у школу.

И ове године ће родитељима бити доступна услуга еЗаказивање термина за упис и тестирање детета у основној школи. Родитељима ће за електронско заказивање термина бити доступна услуга од 21. марта до 31. маја 2022. године. Уколико родитељ не жели да закаже термин елктронским путем, већ се одлучи да позове школу, овлашћено лице у школи је у обавези да у име родитеља закаже термин за тестирање детета.

МПНТР је обезбедило подршку родитељима у вези са еЗаказивањем термина за упис и тестирање детета у ОШ. Сва питања и недоумице у вези са тим могу се поставити  на контакт телефон 011/7350561.