Обележавање Дечије недеље

У склопу обележавања Дечије недеље под слоганом „Велико срце деце Србије“,  6.10.2023.,  на Тргу Слободе у Инђији приређена је поставка ликовних радова деце предшколског узраста.

ПУ „Бошко Буха“ је изложбу организовала у сарадњи са удружењем „Арка“ из Новог Сада, као наставак започете сарадње у пројектима „Хватачи сунца“ и „Мој свет у прозору“.

Овом приликом, ликовни радови деце изложени су на осликаним заставама великог формата и изложени на јавној површини са циљем да привуку пажњу шире јавности и укажу на потенцијале и креативност дечијег уметничког израза. Мотиви на заставама представљају дечије оригиналне идеје и стваралаштво, а њихово јавно излагање оснажује децу, подстиче њихово самопоштовање, друштвене и грађанске компетенције.

Позивамо Вас да заједно са децом и васпитачима из вртића „Сунце“ и децом из васпитних група пред полазак у основну школу у Инђији посетите изложбу.