ОБЈЕКАТ „СУНЦЕ“ -ИНЂИЈА
Објекат Сунце, са седиштем у Инђији, изграђен је далеке 1978.године. У том периоду малишани су били смештени у 6 васпитних група о којима је бринуло 5 васпитача, 4 неговатељице, а поред њих, у установи је било 3 радника на техничким пословима и 6 на административним. Данас, овај објекат броји 21 васпитну групу у којој је смештено 488 деце, кроз 5 јаслених, 16 васпитно-образовних група за децу узраста од 3 до 5 и по година.
Након обрушавања дела плафонске конструкције у објекту „Невен“, део сале за физичко васпитање, прилагођен је и опремљен за боравак деце из тог објекта.
Унутрашњост објекта чине боравци у којима се простор организује у складу са дечијим жељама и потребама. Поред боравка, деци је доступан и остали део простора објекта, који се гради и организује у складу са новим Oсновама предшколског васпитања и образовања како би подржали дечју аутономију и иницијативу. Различите просторне целине су видљиво одвојене мобилним ниским полицама, параванима или визуелним ефектима као што су висеће траке и инталације настале кроз активности деце, и омогићавају њихово груписање и осамљивање, игру и истраживање. Поред подстицајне средине у унутрашњем делу вртића, деца задовољавају и свакодневну потребу за боравком на ваздуху у пространом дворишту објекта у чијем су уређењу учествовала и сама деца, у сарадњи са васпитачима и члановима породице. Поред справа где деца развијају своје физичке способности, двориште нуди могућности за друге социјалне и емоционалне изазове.
Значајну помоћ у реализацији планираних активности као и стручну подршку пружа и тим стручних сарадника, педагог, психолог и логопед. Велики ослонац и садржај у богађењу знања како деци тако и запосленима пружа библиотека вртића са преко 8000 наслова.
Сунце сија, својим зраком греје, да се свако дете весели и смеје !
Добродошли !
Објекат „Бамби“ – Марадик
Објекат „Бамби“ у Марадику отворен је 06.маја 2008. године у адаптираном простору ОШ „Бранко Радичевић“.
За потребе деце и породице годинама у назад васпитно-образовног рада се остварује у две мешовите групе узраста од 2 године до поласка у школу. Капацитет објекта је намењен за смештај 60 деце. Саставни део објекта је прихватна кухиња у којој се сервирају оброци према прехрамбреним потребама деце.
Васпитачи у планирању и реализацији васпитно-образовног рада развијају пројектни приступ и интегрисано учење. Бројне активности у оквиру пројекта пружају могућност деци да изаберу ону која највише одговара њиховом стилу учења и доминантном виду изражавања. Из тог разлога акценат у вртићу се ставља на дефинисање мањих просторних целина како у радним собама, тако и у ходницима, дворишту уз активно укључивање родитеља у опремање истих несруктурираним и полуструктурираним материјалима и коришћење различитих извора учења у локалној заједници.
Постаните и ви принцезе и принчеви Бамбијеве шумске чаролије!
ОБЈЕКАТ „МАСЛАЧАК“-БЕШКА ,
Објекат „Маслачак“, изграђен је још давне 1974. године, да би након реконструкције 2018. године добио нов изглед и боље услове за децу и запослене.
Наменска спратна зграда од 554 квадратна метра састоји се од 6 радних соба са око 178 деце узраста од 1 до 5,5 година о којима брине 20 запослених.
. Од ове радне године део сале за физичко васпитање је прилагођен и опремљен за боравак деце старије васпитне групе како би се након спроведеног конкурса за пријем деце у овај објекат уписала сва деца која су поднела пријаву за упис.
Поред радних соба које су опремљене савременим намештајем, дидактиком и техничком опремом за примену нових и иновативних програма, деци је на располагању фискултурна сала са реквизитима за обављање моторичких и других активности. Објекат је обезбеђен видео-надзором и заштитном оградом која ограђује двориште, у коме опрема и средства деци омогућавају различите кинестетичке активности, подржавају развијање симболичке игре, замишљања и маште, и креативног конструисања.
У сарадњи са родитељима, деца и васпитачи опремају заједничке просторе, ходнике и двориште вртића корачајући тако у сусрет Новим основама програма предшколског васпитања и образовања. Простор је организован на мање просторне целине које омогућавају учење кроз заједничко учешће деце и одраслих, у којима дете може слободно да истражује, испробава, игра се, сарађује са другима и упознаје свет око себе.
Поред квалитетног васпитно образовног процеса, једнако битан и важан део услуге које нудимо деци чине превентивно здравствена заштита и исхрана. Објекат се снабдева храном из централне кухиње, припремљеној у сарадњи са нутриционистом, водећи рачуна о нутритивним потребама деце свих узраста.
Добродошли у загрљај Маслачка!
Објекат „Ђурђевак“ у Чортановцима отворен је 2012. године у уступљеном простору основне школе „Ружа Ђурђевић Црна“. Адаптиран је за две васпитне групе, мешовиту целодневну групу узраста деце од 2 до поласка у школу и мешовиту припремну полудневну групу узраста деце од 3 године до поласка у школу са око 60 деце.
У развијању програма, посебну пажњу васпитачи стављају на развијање вршњачке заједнице стварањем прилика за заједничко учење, формирање просторних целина у радним собама, опремању дидактичким средствима и неструктуираним материјалима у циљу стварање подстицајне средине за игру и учење деце. Простор за реализовање различитих активности и истраживања деце није само радна соба, већ он обухвата свакодневно коришћење дворишног простора који се у сарадњи са породицом гради и допуњује.
Користе се и различита места у заједници као места активности деце: КУД Младост, ОШ „Ружа Ђурђевић Црна“, амбуланта, пошта, пекара, фризерски салон…
У звончићима Ђурђевка има места за сваког од вас. Добродошли!
ОБЈЕКАТ „ЦВРЧАК“ КРЧЕДИН
Објекат „Цврчак“ у Крчедину је почео са радом у новембру 2007. године , одлуком Савета месне заједнице уступљене су просторије ПУ „Бошко Буха“ и адаптиране за потребе вртића. Површина објекта је 132 квадратна метра, састоји се од радне собе, спаваоне и простора за кинестетичке активности и изражавање покретом. Објекат Цврчак има једну мешовиту групу целодневног боравка коју похађа 28 деце. Радна соба је опремљена намештајем који је димензионисан према узрасту деце и организован на мање просторне целине тако да пружају могућности деци да се групишу, раде заједно и сарађују. Двориште објекта површине 196 квадрата опремљено је справама, реквизитима и другим материјалима за различите активности и игру деце.
Родитељи, као наши партнери, упознати су са концепцијом програма и активно се укључују у непосредан рад са децом, опремање радне собе и заједничких простора како би градили подстицајну средину за одрастања деце.
Објекат се налази у сеоској средини па су нам поред породице, сви ресурси у селу од велике помоћи приликом реализације реалног програма.
Добро дошли у „ЦВРЧАК“ да стварамо нова пријатељства!
ОБЈЕКАТ „ПЧЕЛИЦА“ – НОВИ СЛАНКАМЕН
Објекат „Пчелица“ је отворен 2008. године, у адаптираној згради задужбине породице Анђелковић. У њему су боравиле две васпитне групе до 2019. године, када је објекат проширен и адаптиран. Проширењем објекта су се створили бољи услови за боравак деце три васпитне целодневне групе, две мешовите узраста деце од 2 до 5,5 година и једне припремне групе. Од ове радне године група деце пред полазак у школу је измештена у простор ОШ „Др. Ђорђе Натошевић“ у Новом Сланкамену, како би се у објекту оформила нова, трећа мешовита група узраста деце од 2 до 5,5 година. Тренутно у њему борави око 80 деце о којима брине 6 радника задужених за васпитно-образовни рад и један радник за хигијену и исхрану. Храна се допрема из централне кухиње у сарадњи са нутриционистом који брине о дневним потребама деце.
У објекту се налазе три простране собе које су структуиране на различите просторне целине помоћу ниских полица и преграда, чиме се омогућава деци могућност различитих врста истраживања. Просторне целине васпитач мења и допуњује заједно са децом и родитељима доношењем различитих средстава и материјала који провоцирају на истраживање. Поред соба као место за учење постоји пространи ходник који је подељен на неколико просторних целина и у коме деца несметано бораве свакодневно. Двориште објекта је пространо са доста зелене површине и опремљено са новим мобилијаром за децу. Подељено је на неколико целина као места за учење који омогућавају деци безбедно истраживање, конструисање и упознавање света око себе. Креативност деце и васпитача, добра сарадња са родитељима, тимски рад запослених допринео је опремању дворишта са разним средствима и материјалима који подржавају интересовања деце.
Васпитно-образовни рад у објекту “Пчелица“, се одвија као заједнички процес учења деце и одраслих кроз који одрасли и деца заједнички конструишу знања и разумевања себе и света.
Добродошлицу вам жели „Пчелица“!
ОБЈЕКАТ „СУНЦОКРЕТ“ – НОВИ КАРЛОВЦИ
Предшколски програм у Новим Карловцима почео је да се реализује почетком седамдесетих година 20. века и тада је формирана припремна група деце, тзв. забавиште. Објекат у коме је започет рад није наменски грађен за потребе деце, него је дат на коришћење школи од стране Земљорадничке задруге. Један део објекта користила је школа за своје потребе, док су у другом делу боравила деца. После реновирања и адаптације просторија у објекту, осим припремне групе, 2002. године почиње са радом и целодневна мешовита група деце узраста од три до пет година. Данас, овај објекат има око 60 уписане деце у две целодневне васпитне групе узраста деце од 2 до 5,5 година.
Васпитачи уз помоћ родитеља деце која похађају вртић, опремају дворише и просторије вртића просторним целинама, прилагођавају га дечијим жељама и потребама.
Добродошли, да сазнамо чему „Сунцокрет“ служи и шта све и коме он може да пружи!
ОБЈЕКАТ „БУБАМАРА“ – ЉУКОВО
Објекат је отворен 26.02.2020. године, под покровитељством Фондације Новака Ђоковића „Школице живота-заједно за детињство“ и Општине Инђија, а у овом простору бораве деца Мешовите васпитне групе, и деца која похађају групу пред полазак у школу у полудневном трајању. У овај објекат уписано је око 40 деце. Осим пространог боравка, гардеробе за децу, кухиње и купатила објекат има и пространо двориште опремљено справама са доста зелених површина.
У реализацији васпитно-образовног рада тежи се ка креирању атмосфере отворености, која подржава интересовања и потребе како деце тако и њихових породица, и пре свега ка моделу пројектног учења. Васпитачи кроз конитуирани рад подржавају дечији истраживачки однос у учењу, охрабрују их и заједно са њима трагају за одговорима на њихова питања стављајући акценат на вршњачко учење као и на формирање заједнице деце и одраслих.
Нађите и ви срећу у шаренилу „Бубамаре“!